BACK  I  2018  FINALISTS  I  WINNERS  I  GRAND PRIZE  I  PROFESSIONAL  I  NON PROFESSIONAL  I  STUDENT

Yishi Wang

Yishi Wang

Architecture Main Category Winner

Yishi Wang

Yishi Wang

Architecture Building Category 1st Place

Sydney Majka

Sydney Majka

Architecture Building Category 2nd Place

Thymen de Widt

Thymen de Widt

Fine Art Main Category Winner

Peng Zhou

Peng Zhou

Fine Art Abstract Category 1st Place

Peng Zhou

Peng Zhou

Fine Art Abstract Category 2nd Place

Ciara Robson

Ciara Robson

Fine Art Abstract Category 3rd Place

Ciara Robson

Ciara Robson

Fine Art Still Life Category 1st Place

Sydney Majka

Sydney Majka

Fine Art Still Life Category 3rd Place

Thymen de Widt

Thymen de Widt

Fine Art Still Life Category 2nd Place

Rishi Assar

Rishi Assar

Nature Main Category Winner

Thymen de Widt

Thymen de Widt

Nature Flora Category 2nd Place

Thymen de Widt

Thymen de Widt

Nature Flora Category 1st Place

Thymen de Widt

Thymen de Widt

Nature Flora Category 3rd Place

Sydney Majka

Sydney Majka

Nature Landscape Category 2nd Place

Sydney Majka

Sydney Majka

Nature Landscape Category 1st Place

Sydney Majka

Sydney Majka

Nature Landscape Category 3rd Place

Rishi Assar

Rishi Assar

Nature Seascape Category 1st Place

Sydney Majka

Sydney Majka

Fine Art Portrait Category 1st Place

Thymen de Widt

Thymen de Widt

Nature Seascape Category 2nd Place

Thymen de Widt

Thymen de Widt

Nature Seascape Category 3rd Place

Pamela Alexis Callista Javran

Pamela Alexis Callista Javran

Nature Underwater Category 1st Place

Thymen de Widt

Thymen de Widt

Nature Sunrise & Sunset Category 1st Place

Pamela Alexis Callista Javran

Pamela Alexis Callista Javran

Nature Underwater Category 2nd Place

Pamela Alexis Callista Javran

Pamela Alexis Callista Javran

Nature Wildlife Category 1st Place

Pamela Alexis Callista Javran

Pamela Alexis Callista Javran

Nature Underwater Category 3rd Place

Sizheng Zhong

Sizheng Zhong

Nature Wildlife Category 2nd Place

Pamela Alexis Callista Javran

Pamela Alexis Callista Javran

People Main Category Winner

Rishi Assar

Rishi Assar

Nature Wildlife Category 3rd Place

Pamela Alexis Callista Javran

Pamela Alexis Callista Javran

People Children Category 2nd Place

MD Sabbir

MD Sabbir

People Children Category 1st Place

Yishi Wang

Yishi Wang

People Environmental Portrait Category 2nd Place

Masoud

Masoud

People Environmental Portrait Category 1st Place

Masoud

Masoud

People Environmental Portrait Category 3rd Place

Pamela Alexis Callista Javran

Pamela Alexis Callista Javran

People Portrait Category 2nd Place

Thymen de Widt

Thymen de Widt

People Portrait Category 1st Place

Sydney Majka

Sydney Majka

People Portrait Category 3rd Place

Kyra Nygard

Kyra Nygard

Sports Main Category Winner

Sydney Majka

Sydney Majka

Sports Extreme Sports Category 2nd Place

Sydney Majka

Sydney Majka

Sports Extreme Sports Category 1st Place

Clarisa Russenberger

Clarisa Russenberger

Black & White Main Category Winner

Yishi Wang

Yishi Wang

Black & White Architecture Category 1st Place

Sydney Majka

Sydney Majka

Black & White Architecture Category 2nd Place

Rishi Assar

Rishi Assar

Black & White Landscape Category 1st Place

Rishi Assar

Rishi Assar

Black & White Landscape Category 2nd Place

Yishi Wang

Yishi Wang

Black & White Landscape Category 3rd Place

Clarisa Russenberger

Clarisa Russenberger

Black & White Portrait Category 1st Place

Thymen de Widt

Thymen de Widt

Black & White Portrait Category 3rd Place

Sydney Majka

Sydney Majka

Black & White Portrait Category 2nd Place

​© 2020 www.umbrawards.com  I  Contact Us